وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بحث کووید۱۹ خوب عمل کرده است

 | تاریخ ارسال: 1400/1/25 | 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛
دانشگاه علوم پزشکی زنجان در بحث کووید۱۹ خوب عمل کرده است

دکتر سعید نمکی در جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کروناویروس اظهار داشت؛ دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان یکی از بهترین‌های کشور، در بحث مدیریت بیماری کرونا خوب عمل کرده است .

پایگاه خبری وبدا – زنجان، عصر چهارشنبه ۲۵ فروردین وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کروناویروس با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی زنجان به عنوان یکی از بهترین‌های کشور، در بحث مدیریت بیماری کرونا خوب عمل کرده است اظهار داشت؛ سال گذشته با وجود بیماری کووید۱۹ سال سختی بر همه ما گذشت .

دکتر نمکی با اشاره به اینکه کووید ۱۹ یکی از پیچیده‌ترین مخلوقات است که همه دنیا را گرفتار کرده است ادامه داد: ما سال‌ها با این ویروس زندگی خواهیم کرد و لذا، باید بدانیم، واکسیناسیون تنها راه علاج این بیماری نیست.

وزیر بهداشت با بیان اینکه راه‌حل درمان بیماری کرونا، در زمینه پیشگیری در حوزه درمان، آموزش و پژوهش؛ اولویت اول جمع کردن ویروس است ابراز داشت: در زمینه مراکز سرپایی، اصلی‌ترین مکانیزم اجرایی، مدیریت بیماری باشد.

وی با تاکید بر جدی گرفتن آنتی وایرال تراپی، اظهار داشت: در خوزستان با انجام اقدامات درمانی مناسب درخصوص ویروس جدید، موفقیت‌های خوبی به دست آوردیم.

دکتر نمکی با اشاره به بهره‌گیری از تجربه یکسال گذشته، درخصوص ویروس جدید، تاکید کرد: در بحث ترخیص و سرپایی دقت زیاد باشد .

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه حوزه پژوهش فعال‌تر شود، اظهار داشت: در حوزه آموزش هم، باید آموزش از راه دور برای دانشجویان و مردم مدیریت شود .

به گفته دکتر نمکی باید برای آموزش، پژوهش، درمان و بهداشت برنامه داشته باشیم و فضای فکری هم تغییر یابد و بالاتر از این سطح باشد .

وی با بیان اینکه در حوزه توسعه اتفاقات خوبی در کشور رخ داده ادامه داد: توسعه زیرساخت‌ها خوب بوده، ولی تعداد تخت‌ها باید افزایش یابد .

وزیر بهداشت با تاکید بر استفاده از ظرفیت منازل، با برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت"، در حوزه بهداشت خاطرنشان کرد: این برنامه حتما پیگیری شود.

دکتر نمکی با اشاره به اهمیت بحث بیماری‌های مشترک حیوان و دام، ادامه داد: حوزه سالمندان بحث جدی ماست و رسیدگی به این عزیزان باید بیشتر مدنظر باشد .

وی تاکید کرد: بحث بهداشت دهان و دندان، جدی گرفته شود و مراکز دندانپزشکی دولتی فعال شود .

وزیر بهداشت با بیان اینکه حوزه فرهنگی از حوزه‌های مهم و جدی ماست، تاکید کرد: فضای نشاط در جامعه دانشگاهی جدی گرفته شود و دانشجویان تک بعدی تربیت نشوند .

دکتر نمکی در حوزه غذاودارو نیز اظهار داشت: میزان تولید داروهای داخل و وابستگی به خارج در این حوزه حائز اهمیت است و تقریبا باوجود کرونا، اتفاقات بزرگی در این حوزه رخ داده است .

وی با اشاره به گام دوم انقلاب و ابلاغیه مقام معظم رهبری، تاکید کرد: در این راستا، در دانشگاه‌ها هیاتی برای تبیین، تفسیر و اجرای این رهنمودها تشکیل شود. چراکه یکی از اسناد بالادستی ارزشمند و ذی‌قیمتی است که باید در دانشگاه‌ها جدی گرفته شود .

دفعات مشاهده: 42 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

موفقیت و پیشرفت در دانشگاه علوم پزشکی زنجان، مرهون همدلی و تعامل است

 | تاریخ ارسال: 1400/1/25 | 
موفقیت و پیشرفت در دانشگاه علوم پزشکی زنجان، مرهون همدلی و تعامل است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان در جلسه هیأت رییسه دانشگاه باحضور وزیر بهداشت اظهار داشت: اقدامات انجام شده در دانشگاه علوم پزشکی زنجان، از روی فکر و هدفدار است .

پایگاه خبری وبدا – زنجان، حاجآقا محرمعلی شیرمحمدی عصر چهارشنبه ۲۵ فروردین در جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کروناویروس باحضور وزیر بهداشت، اظهار داشت: مدیریت خوبی در دانشگاه علوم پزشکی زنجان حاکم است و همدلی و تعامل در واحدهای دانشگاه سبب پیشرفت در کارهاست .

وی با بیان اینکه کار تیمی دانشگاه مثال‌زدنی است افزود: وجود اخلاق در دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان اولویت، و انجام اقدامات هم بابرنامه و هدفدار است .

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به مدیریت بسیارخوب دکتر قزلباش و هیات رییسه دانشگاه، اظهار داشت: اقدامات مجموعه دانشگاه و استان مایه مباهات، و نوع کارکرد ‌و تعریفی که از استان زنجان است، افتخارآمیز است .

حاجآقا شیرمحمدی با بیان اینکه یکی از مشکلات حوزه درمان ما این است که نگاه‌ها به مرکز است، تصریح کرد: در این راستا، قطب‌بندی دانشگاه‌ها تاحدی این مشکل را حل کرد. اما، این قطب‌بندی در حوزه آموزش خلاصه شده که در حوزه درمان هم قطب‌ها باید بار را از مرکز بردارند و فعال شوند.

وی افزود: باتوجه به اینکه استان زیرساخت‌ها و توانمندی لازم را دارد، لذا، با حمایت‌های وزارت بهداشت از نظر درمانی در استان شرایط بهتر می‌شود و با این زیرساخت‌ها در استان، می‌توان نگاه توریست درمانی به زنجان داشت.

دفعات مشاهده: 38 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ بزرگترین مشکل استان، عدم تعدد بیمارستانی است

 | تاریخ ارسال: 1400/1/25 | 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
بزرگترین مشکل استان، عدم تعدد بیمارستانی است

دکتر پرویز قزلباش در جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کروناویروس باحضور وزیر بهداشت اظهار داشت؛ در حوزه بیمارستانی، بزرگترین مشکل ما، عدم تعدد بیمارستان در زنجان است، که عملا در بحران خودش را نشان می‌دهد.

پایگاه خبری وبدا – زنجان، عصر چهارشنبه ۲۵ فروردین رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان  در جلسه هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان و ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل کروناویروس باحضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ارائه گزارشی اجمالی از دانشگاه اظهار داشت؛ دانشگاه علوم پزشکی زنجان ۳۳ قبل شکل گرفت و بنیان و جوهره اصلی این دانشگاه با همت مرحوم احمد مهدوی با تاسیس دانشکده پزشکی شکل گرفته است .

دکتر قزلباش افزود: دانشگاه در عرض ۳۳ سال گذشته، بیش از ۱۲ هزار فارغ‌التحصیل در رشته‌های مختلف تحویل جامعه داده است و هر زمان در بازدیدها مشاهده می‌کنیم که قسمت عمده نیروهای ما از دانشجویانی است که در همین دانشگاه درحال تحصیل بودند، و در همین استان هم مشغول خدمت هستند، که دانشگاه به این عزیزان افتخار می‌کند .
 
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه دانشگاه
۴۲۴ هیات علمی و حدود ۴۵۰۰ دانشجو دارد ادامه داد: دانشگاه رشته‌های مختلفی دارد و اصلی‌ترین دانشکده دانشگاه، دانشکده پزشکی است که حدود ۵۰ درصد از دانشجویان از خدمات این دانشکده بهره‌مند هستند .

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری ادامه داد: در حوزه آموزش دانشگاه اتفاقات خوبی رخ داده، و در دوره اخیر هم باتوجه به شیوع کرونا، توجه جدی به آموزش مجازی شد و همکاران حوزه آموزش با زیرساخت‌های مختصر توانستند این دوره را با موفقیت نسبی، و با تقویت زیرساخت‌ها و ایجاد استودیو آموزش مجازی پشت سر بگذارند .

وی با اشاره به اخذ مجوز پارک و علم و فناوری در حوزه پژوهش، افزود: دانشگاه ۴ نشریه رسمی به زبان انگلیسی دارد .

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ادامه داد: در حوزه اجتماعی با عنایت به دیدگاه شما، در حضور جدی در همه حوزه‌ها، حوزه اجتماعی دانشگاه هم با ساختاری که تعریف شده، فعال است .  

به گفته دکتر قزلباش در حوزه درمان، در استان بیش از ۲ هزار ۲۰۰ تخت در ۱۰ بیمارستان دانشگاهی وجود دارد . که در این خصوص، بزرگترین مشکل ما، عدم تعدد بیمارستان در زنجان است، که عملا در بحران خودش را نشان می‌دهد.

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه اصلی‌ترین مشکل ما در حوزه بیمارستانی در شهرستان خدابنده است اظهار داشت: شهرستان خدابنده بیش از ۱۷۰ هزار نفر جمعیت دارد و نیارمند توجه جدی است .

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری اظهار داشت: وجود خیریههای استان کمک حال دانشگاه و مفید است، ازجمله انجمن کلیوی و مهرانه .

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت هم، زیرساخت خوبی داریم، ادامه داد: در این حوزه با افتتاح ۲۲۶ پروژه، که قسمت عمده این پروژه‌ها، بخشی بازسازی و بخشی هم احداث شدند که با افتتاح‌های امروز، حدود ۱۹۰ پروژه به ثمر رسید. که بخشی از از پروژه‌های ما بالای ۷۰ درصد پیشرفت دارند .
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان ابراز داشت: حوزه بهداشت، در بحران کرونا خیلی خوب عمل کرد و در انجام تست‌ها، رهگیری و بیماریابی عملکرد خوبی داشت .


مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه در حوزه غذاودارو بزرگترین چالش ما بدهی‌های دارویی است، در حوزه توسعه هم اقدامات با جدیت پیگیری می‌شود.

دکتر قزلباش با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی هم دانشگاه فعالیت خوبی دارد ادامه داد: در بخش‌های رفاهی، ازجمله خوابگاه و سلف سرویس مشکل داریم .

رییس کلان منطقه ۶ آمایش کشوری با بیان اینکه در حوزه اورژانس شهری و جاده‌ای پوشش خوبی داریم افزود: در حوزه بین‌الملل هم عملکرد بسیارخوبی داشته است .

وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌های مختلف به همت دانشگاه اظهار داشت: جشنواره عکس سلامت روان، و سلامت و هنر، از جشنواره‌های بی‌نظیری است که در زنجان برگزار شده است .

در ادامه این جلسه معاونین بهداشت، درمان، غذاودارو، آموزش، تحقیقات و فناوری، توسعه گزارشی از حوزه تحت مدیریت خود ارائه نمودند .

دفعات مشاهده: 41 بار   |   دفعات چاپ: 2 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

تقدیر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان

 | تاریخ ارسال: 1400/1/25 | 
 متن خبر مورد نظر دکترنمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا  با اهدا لوح تقدیر از دکتر پرویز قزلباش رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به پاس تعهد سازمانی و حرفه ای در مدیریت بیماری کرونا و پیگیری های مجدانه  و همزمان توسعه زیر ساختهای بهداشت و درمان و حرکت متوازن در مسیر توسعه تقدیر به عمل آورد.
در متن این لوح امده است:

جناب آقای دکتر پرویز قزلباش
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی استان زنجان
سلام علیکم
شیوع بیماری کرونا آزمونی سخت و بزرگ و فرصتی بی‌نظیر و تاریخی در کارنامه خدمت صادقانه و خالصانه مدافعان سخت کوش و پرتلاش نظام سلامت استان است با وجود همه موانع، مشکلات، محدودیت‌ها و تمرکز همه توان و ظرفیت دانشگاه برای مهار این بیماری مهلک به عنوان فوریت و اولویت اول با همت بلند و تلاش بی‌وقفه و زحمات شبانه‌روزی همه همکاران بزرگوار و مدیریت شایسته جنابعالی و سایر وظایف ذاتی و تکالیف محوله مورد غفلت قرار نگرفته و متوقف نشد.
 به پاس قدرشناسی نسبت به این تعهد سازمانی و حرفه ای در مدیریت بیماری کرونا و پیگیری های مجدانه و همزمان توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان و حرکت متوازن در مسیر توسعه این لوح سپاس را را تقدیم حضور می نمایم.
 سلامتی و مزید توفیقاتتان را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم
دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی

دفعات مشاهده: 67 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

در سفر دکتر نمکی وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ افتتاح ۲۹ طرح بهداشتی و درمانی در استان زنجان

 | تاریخ ارسال: 1400/1/25 | 
در سفر دکتر نمکی وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ افتتاح ۲۹ طرح بهداشتی و درمانی در استان زنجان

 دکترنمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به استان زنجان ۲۹ طرح بهداشتی و درمانی را افتتاح کرد.
 
دکتر نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سفر روز چهارشنبه ۲۵ فروردین به استان زنجان در پایان  جلسه پیشگیری و کنترل کرونا ویروس استان زنجان به صورت ویدوئو کنفرانس ۲۹ پروژه بهداشتی و درمانی را افتتاح نمود.

این پروژه هاعبارتند از :
 • ایجاد بخش آنکولوژی اطفال ییمارستان آیت اله موسوی زنجان
 • توسعه اورژانس  ییمارستان آیت اله موسوی زنجان
 • توسعه و استاندارد سازی بلوک زایمان ییمارستان آیت اله موسوی  زنجان
 • ایجاد زیرساخت و نصب دستگاه آنژیوگرافی دوم بیمارستان آیت الله موسوی زنجان
 • ایجاد بخش اندوسونوگرافی بیمارستان حضرت ولیعصر زنجان
 • ایجاد بخش ۴۰ تخت ICU بیمارستان حضرت ولیعصر زنجان
 • ایجاد زیرساخت و نصب دستگاه CT- SCAN  دوم بیمارستان حضرت ولیعصر زنجان
 • ایجاد زیرساخت و نصب دستگاه CT- SCAN   بیمارستان  الغدیر ابهر
 • توسعه اورژانس بیمارستان شهید بهشتی  زنجان
 • تغییر کاربری ساختمان  معاونت درمان سابق و تبدیل به بخش بیماران کرونایی بیمارستان شهید بهشتی زنجان
 • توسعه اورژانس  بیمارستان امدادی ابهر 
 •  احداث  مرکز تشخیصی و غربالگری سرطان بیمارستان امدادی ابهر
 • احداث بخش ۸ تخت ICU  بیمارستان امیر المومنین ( ع ) خدابنده
 • توسعه و استاندارد سازی اورژانس بیمارستان رازی ماهنشان
 • احداث پایگاه اورژانس هوایی بیمارستان آیت الله  موسوی زنجان
 • ایجاد آزمایشگاه تخصصی تشخیص مولکولی  شهرستان زنجان
 • مرکز خدمات جامع سلامت شهری زرین رود  خدابنده
 • مرکز خدمات جامع سلامت شهری گرماب  خدابنده
 • مرکز خدمات جامع سلامت شهری سجاس خدابنده
 • مرکز خدمات جامع سلامت شهری شماره۴ شهرستان زنجان
 • مرکز خدمات جامع سلامت روستایی اندآباد زنجان
 • مرکز خدمات جامع سلامت شهری شماره ۱۹(نانوایان) شهرستان زنجان
 • پایگاه سلامت غیر ضمیمه شماره۳ مرکز سلطانیه
 • مرکز خدمات جامع سلامت شهری آب بر  طارم
 • مرکز خدمات جامع سلامت روستایی دوزکند شهرستان ماهنشان
 • مرکز خدمات جامع سلامت روستایی قره ناس شهرستان ماهنشان
 • پانسیون پزشک مرکز جامع سلامت شهری دندی ماهنشان
 • مرکز پارک علم و فناوری و مرکز رشد
 • مرکز خدمات جامع سلامت روستایی درام  طارم

دفعات مشاهده: 48 بار   |   دفعات چاپ: 0 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر